Kurumumuzda Kütüphaneler Haftası Etkinliklerle Kutlandı
  31.03.2022

            Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu kütüphaneler haftasını kitap okuma etkinlikleri ile kutladı.

            Kültür ve Turizm Bakanlığı bu yıl kütüphaneler haftasını ‘’Kütüphanede Hayat Var’’ sloganıyla başlattı.

          Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak ‘’Kütüphanede Hayat Var’’ denilerek Adalet Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında gerçekleştirilen işbirliği protokolü kapsamında kampüsümüzde açılan Sincan Adalet Halk Kütüphanesine hükümlüler ile gezi düzenledi. Kurumumuz hükümlülerini okumaya teşvik etmek için 31.03.2022 tarihinde 12.30 da Adalet Halk Kütüphanesi ve Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Kütüphanesinde, atölyelerimizde ve koğuşlarda aynı anda kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Kitap okuma etkinliğimize Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu 2. Müdürü Mahmut Özdoğan, Sincan İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Bilge Yıldız, Kurum İdare Memuru Rümeysa Açar, kurum personelleri, Sincan Adalet Halk Kütüphanesi personelleri ve hükümlüler katıldı.

          Sincan İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Bilge Yıldız yaptığı konuşmasında; kitap okumanın çok önemli olduğunu, 2022 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığının kütüphaneler haftası nedeniyle tüm kütüphanelerde ve okullarda etkinlikler yapıldığı, cezaevlerinde de böyle bir etkinliğin yapılmasının çok önemli olduğunu belirtti.

          Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu 2. Müdürü Mahmut Özdoğan da konuşmasında; mahkumların cezalarının infazında kitabın en iyi dost olduğunu söyleyerek ceza infaz kurumlarında Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında yapılan protokol ile kütüphanelerin kurulmaya başladığını hükümlü-tutukluların bundan sonra birçok kitaba daha rahat ulaşabileceklerini dile getirdi.

  Kurumumuzda en çok kitap okuyarak kütüphanelerden en fazla yararlanan hükümlümüze kitap hediyemiz ile etkinlik sona erdi.

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr