Kurumumuzda Berat Kandili Kutlandı
  17.03.2022

           Berat (Berâet), Arapça'da temize çıkma anlamına gelir. İslam inancına göre bu gecenin bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle Mübarek Gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle de Berat Gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet Gecesi gibi adlar da verilmiştir.

              Hazreti Muhammed(S.A.V.), şöyle buyuruyor;

           "Şaban ayının 15'inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim. Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim' buyurur."

          Kurum 2.Müdürü Mahmut ÖZDOĞAN, İdare Memuru Rümeysa AÇAR, Kurum Vaizi Recep KARPINAR, Kurum Personelleri  ve hükümlülerin katıldığı Berat Kandili programı sonunda eğitim, iyileştirme ve manevi rehberlik hizmetleri kapsamında düzenlenen program ve etkinliklere düzenli olarak katılan hükümlülere hediyeler takdim edildi. Program hediye takdimi ve yapılan ikramların ardından sona erdi.

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr