Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Kitap Bağış Kampanyası
  09.01.2023

          Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce hükümlü ve tutukluların topluma kazandırılmasına destek olunması amacıyla  “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” başlatıldı.
   
         Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ortaklaşa başlattığı kampanyada, hükümlü ve tutukluların cezaevi yerleşkesinde kitaba erişim noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamaması için müstakil kütüphanelerin kurulması amaçlandı.

          Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen kitap bağışı kampanyası,  Ankara Adliyesi’nde; Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet AKÇA,  Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz ÇİFTCİ ve Adalet Komisyonu Üyesi Ayhan BİLTEKİN’in katılımıyla başlatıldı. Kampanya sayesinde Ceza ve İnfaz Kurumlarında kurulan ve kurulacak kütüphanelerden hükümlülerin ve görevli personelin faydalanması sağlanacak.

         15.02.2023  tarihine kadar sürecek kampanyaya kitap bağışlarınızı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünde, Ankara Adliyesinde ve Eryaman Optimum Outletde kurulan kitap toplama merkezlerine teslim edebilir veya posta/kargo yoluyla Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu İstanbul Yolu 13. km. Hava Müzesi karşısı No:448 Şaşmaz/Yenimahalle/ANKARA adresine gönderebilirsiniz. 

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr