Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  Hakkında

            Kampüs, 2,500,000 metrekarelik alan üzerine konuşlandırılmıştır. Tüm kampüsdeki ceza infaz kurumlarının alt yapı ve ortak tesislerini işletmek üzere 534 kişi kapasiteli Açık Ceza İnfaz Kurumumuz kurulmuştur, 2020 yılında yapılan yeni binalar ile bu sayı 1700’e çıkarılmıştır. Kampusde 24 saat hizmet verecek şekilde tıbbi malzemelerle donatılmış; Uzman doktorlar, diş hekimi ve diğer sağlık personellerinin görev yapatığı Acil, Poliklinikler, fizik tedavi, Rontgen, Ultrason, diyaliz ünitesi gibi birimlerin yer aldığı tam teşekküllü güvenliği sağlanmış hastane yer almaktadır. 

             Kampüste yer alan Ceza İnfaz Kurumlarında barındırılan hükümlü ve tutuklulara ait çarşaf, nevresim, yastık kılıfı, battaniye ile kurumlarda görev yapan personele ait iş tulumu, önlük ve yemek masası örtüleri gibi eşyaların yıkanıp, kurutulup, ütüleneceği modern bir çamaşırhane bulunmaktadır. Bir başka yenilik ise 7 duruşma salonu, hakim ve savcı odaları, kalemler ve diğer bölümlerin yer aldığı adliye binasıdır, Burada mahkemelerce belirlenecek duruşmaların yapılması söz konusu olup böylece çok sanıklı güvenlik riski yüksek duruşmaların uygun koşullarda görülmesi sağlanmaktadır. Kampüsde yer alan bütün birimler, merkezi ısıtma sisteminden doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Bu merkez en son teknoloji ile düzenlenmiştir.

             Ceza infaz Kurumlarının dış korumasını yapmakta olan jandarmaya ait tabur binalarınında alt yapı ve çevre düzenlemelerini Açık Ceza infaz Kurumumuz yapmaktadır. Kampüsde 820 adet personel lojmanı yer almaktadır. Ayrıca kampüsde cami, kreş, ilkokul ve alışveriş merkezide bulunmaktadır. Aynı anda 20.000 kişiye yemek hazırlayacak şekilde tasarlanmış ve en son teknoloji ile donatılmış mutfak bölümünden kampüsde bulunan tüm kurumlara yemek dağıtılmaktadır.

             Kampüse aynı anda 1500 aracın park yapabileceği otoparkı takiben hava alanlarında bulunan bekleme terminali benzeri olarak inşa edilen ziyaretçi bekleme mahalinden giriş yapılmaktadır. Ziyaretçi giriş mahalinde ziyaretçilere yönelik hizmet verecek şekilde restoranlar, Fast-food alanları oluşturulmuştur. Kampüse gelen tüm ziyaretçiler öncelikle olarak bu alana alınmakta buradan Açık Ceza ınfaz Kurumuna ait taşıtlarla ziyaretlerini gerçekleştirecekleri Ceza ınfaz Kurumları Özel Ziyaret Bölümleri’ne taşınmakta ziyaretin tamamlanmasından sonra yine taşıtlarla Ziyaretçi Bekleme Salonuna getirilerek Kurumdan ayrılmaları sağlanmaktadır.

   
  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr