Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  GENEL MÜDÜRÜMÜZ GES (GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİNDE) İNCELEMELERDE BULUNDU
  29.09.2022

  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümüz Enis Yavuz Yıldırım Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde kurulan güneş enerji santralini (GES) ziyaret etti.

  Genel Müdürümüz Enis Yavuz Yıldırım GES hakkında Makine Mühendisi Yahya Akbaba’dan üretim süreci, tesisin kapasitesi ve yapılan çalışmalarla alakalı detaylı bilgi aldı. Yıldırım, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatları doğrultusunda ceza infaz kurumlarında temiz enerjinin kullanımının daha da artırılması için diğer ceza infaz kurumlarında da GES’lerin kurulum çalışmalarının hızlandırılmasını istedi. Tesis ziyaretinde Genel Müdür Yıldırım’a Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Namık Kemal Varol ve Çelebi Yılmaz, İyileştirme ve Topluma Kazandırma Daire Başkanı Dr. Hüseyin Şık, Tetkik Hakimleri, Hasan Bıyık, Fatih Serkan Günaydın, Başsavcı Vekili Vural Balcı, Cumhuriyet Savcısı Erdinç Hakana Özdabakoğlu, Sincan Kampus Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürümüz Mehmet Özer eşlik etti.

  İlk olarak Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde yapılan GES Haziran ayı itibariyle elektrik üretimine başladı. Türkiye’de kamu kurumları tarafından kurulan en büyük GES olma özelliği taşıyan tesisin kapasitesi 9.8 MW. Toplamda 23 bin 12 panelin, 4 trafonun bulunduğu tesis üretim kapasitesiyle Sincan Ceza İnfaz Kurumu Kampüsünün bütün enerji ihtiyacını karşılıyor. 

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr