ANKARA'DA 2020 YILININ EN ÇEVRECİ KAMU KURUMU SEÇİLDİK
  16.06.2021

   

        Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuz yapmış olduğu çevresel çalışmalarından dolayı Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından “5 Haziran Dünya Çevre Günü” kapsamında “2020 Yılının En Çevreci Kamu Kurumu” olarak seçmiştir.

         Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine ERDOĞAN’ın himayesinde hayata geçirilen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında; Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda Haziran 2019’da “Kompost Üretim Atölyesi” ve “Ambalaj Atığı Toplama- Ayırma  Atölyesi” olmak üzere iki geri dönüşüm atölyesi kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır. Kompost Üretim Atölyemizde bitkisel kökenli atıklar işlenerek organik gübre üretilmektedir. Ambalaj Atığı toplama ve Ayırma Atölyemizde ise kampüsümüzde oluşan ambalaj atıklarının toplanıp gerekli işlemlerden geçirildikten sonra geri kazanım sağlanarak çevrenin korunması amaçlanmaktadır.

       “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda kurulan atölyelerimizde görev yapan personel ve hükümlülerimiz gerek yaşam alanlarının korunması, gerek ise daha temiz bir çevreye ulaşma bilinci ile var güçleriyle çalışmaktadırlar.

         Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirme sonucunda “2020 Yılının En Çevreci Kamu Kurumu” seçilen Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuza Ankara Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Ahmet BEKTAŞ tarafından plaket takdim edilmiştir.

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr