Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  ADALET HALK KÜTÜPHANELERİ AÇILDI
  05.12.2023

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla ceza infaz kurumlarında oluşturulan Adalet Halk Kütüphanelerinin açılışı eş zamanlı olarak yapıldı. İş birliği protokolü çerçevesinde 7 ilde 8 kütüphane kuruldu.

  İstanbul, Ankara, İzmir(Aliağa ve Buca), Kocaeli, Adana, Kayseri ve Elazığ'da kitap kapasitesi 142 bin olan 8 Adalet Halk Kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi. Ceza infaz kurumlarındaki kütüphane ve kitaplıklarda 2023 itibarıyla 1 milyon 480 bin 756 kitap bulunmaktadır.

  Törene, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Ankara Valisi Vasip Şahin, Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürü Günay Albayrak, Kütüphane ve Yayımlar Genel Müdürü Taner Beyoğlu, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Namık Kemal Varol, Hasan Akceviz, Fatih Güngör ve Çelebi Yılmaz, daire başkanları, tetkik hâkimleri, Başsavcı vekili, cezaevi savcısı, kampus kurum müdürleri ile personelleri katılmıştır.

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr