Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  KAMPÜSÜMÜZDE KIZILAY BUTİK AÇILDI
  29.09.2022

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde bulunan ihtiyaç sahibi hükümlü ve tutukluların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay işbirliği ile kampüsümüzde bir Kızılay Butik Mağazası yapılmıştır.

  Kızılay Butik Mağazasının açılışı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım ile Türk Kızılay Toplumsal Hizmetler Genel Müdürü Gazi Alataş’ın katılımıyla yapılmıştır. 

  Açılış töreninde konuşma yapan Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, ceza infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin devlete emanet olduğunu, milletimizin insani yardımlar konusunda tarihinden ve kültüründen kaynaklanan güçlü bir geleneğe sahip olduğunu belirten Genel Müdürümüz Yıldırım “Hükümlü ve tutukluların eğitilmesi, iyileştirilmesi, beden ve ruh sağlığını koruyarak, geliştirerek tekrar sosyal hayata katılmaları için gayret ediyoruz.” dedi. 

  Sayın Yıldırım, Kızılay iş birliğinde ihtiyaç sahibi binlerce hükümlü ve tutukluya bu güne kadar başta kıyafet, yol yardımı, kitap ve kırtasiye yardımı, hijyen malzemesi yardımı yapıldığını dile getirerek Türk Kızılay’ına teşekkürlerini sunmuştur.

  Türk Kızılay Toplumsal Hizmetler Genel Müdürü Gazi Alataş’ta açılışta yaptığı konuşmada hükümlü ve tutuklulara yönelik Kızılay tarafından yapılan yardımlar hakkında bilgi verdi. Butik tesislerin Kızılay tarafından yaygın bir uygulama olduğunu anlatan Alataş, taleplere göre ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutukluların ihtiyaçlarının da karşılandığını aktardı. Alataş, Türk Kızılay’ın ceza infaz kurumları içerisinde yürüttüğü çalışmaları anlattı. Açılışı yapılan tesisiyakından izleyeceklerini belirten Alataş duruma göre başka kampüslerde de aynı çalışmanın yapılacağını belirtti.  

  Kızılay Butik açılış programına Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcıları Namık Kemal Varol, Çelebi Yılmaz, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akça, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İyileştirme ve Topluma Kazandırma Daire Başkanı Dr. Hüseyin Şık, Tetkik Hakimleri Hasan Bıyık, Fatih Serkan Günaydın ve Kızılayın çeşitli kademelerdeki yöneticileri katıldı.

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr