19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Etkinliği
  19.05.2022

              Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında; Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuz Hükümlüleri ve Ceza İnfaz Kurumumuz Hükümlüsü olup Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi olan hükümlülerin katılımı ile Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezinde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programı düzenlendi.

          Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 103.yıl dönümüne ulaşmanın coşkusuyla düzenlenen program; Sincan Açık Ceza İnfaz Kurum  Müdürleri, Sincan Açık Ceza İnfaz Kurum Personelleri, Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü ve öğretmenleri ile Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlülerinin katılımı ile gerçekleşti.

            19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

           Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezinde eğitimine devam eden Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlülerimiz büyük bir özveri ile hazırlanan programa, konuşmaları ve şiirleri ile eşlik ettiler.  Günün anlam ve önemini anlatan kısa film ve slayt gösterilerinin ardından program sona erdi.

            Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm Kurtuluş Savaşı Kahramanlarına, vatanı için canını feda eden tüm Şehitlerimize, yüreğinde vatan sevgisi taşıyan tüm atalarımıza kalpten minnet, gurur ve saygıyla.

            19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun…

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr