Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı
  15.07.2023

  15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu ile Sincan Adalet Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde bir anma programın düzenlenmiştir.

  Törene Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdür Vekili, İdare memuru, kurum öğretmenleri ve personeli ile Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü, Müdür Yardımcıları, öğretmenleri ve hükümlüler katılmıştır.

          Türkiye Cumhuriyeti devletine ve Türk milletinin iradesine karşı 15 Temmuz 2016 tarihinde teşebbüs edilen  hain darbe girişiminin 7.yıl dönümü vesilesiyle düzenlenen program Saygı Duruşu ve istiklal marşı ile başlamış, kurum idare memurunun açılış konuşmasından sonra, kurum vaizi tarafından tüm şehitlerimizin ve 15 Temmuz şehitlerimizin ruhları için Kur’an-ı Kerim okunmuş ve dualar edilmiştir.

  Adalet Mesleki Eğitim Merkezi tarih öğretmeni tarafından “15 Temmuz Zaferi” konulu bir konferans verilmiş, sinevizyon gösterimi ve hükümlüler tarafından okunun şiirlerle program sona ermiştir.

        Şehitler ve gazilerin anıldığı programda demokrasiye olan inancımız, ülkemizin birliği ve bölünmez bütünlüğü bir kez daha vurgulanmış oldu.

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr