12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı
  12.03.2022

   

           Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında; Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumumuz Hükümlüleri ve Ceza İnfaz Kurumumuz Hükümlüsü olup Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi olan hükümlülerin katılımı ile Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezinde,

           12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı düzenlendi.

           Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenlerinin 12 Mart İstiklal Marşımızın Kabulünün 101. Yılı ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma gününün 107. Yıldönümü dolayısıyla düzenlediği program; Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüs Müdürleri, Sincan Açık Ceza İnfaz Kurum Personelleri, Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü ve öğretmenleri ile Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlülerinin katılımı ile gerçekleşti.

          Programda Sincan Adalet Mesleki Eğitim Merkezinde eğitimine devam eden Sincan Açık Ceza İnfaz Kurumu hükümlülerimiz büyük bir özveri ile hazırlanan programa, konuşmaları ve şiirleri ile eşlik ettiler.  Günün anlam ve önemini anlatan kısa film ve slayt gösterilerinin ardından program sona erdi.

           Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Marşımızın mimari Mehmet Akif Ersoy ve ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizi büyük bir saygı ve özlemle bir kez daha anıyoruz.

  Ruhunuz şad olsun…

  Adres

  Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampusü Yenikent Sincan / ANKARA

  Telefon

  Tel : 0312 589 50 01

  Faks : 0312 254 00 08

  E-Posta

  sincan.acikisaretadalet.gov.tr